Vícepólové troleje

trolejové vedení je tvořené nosným krytem ve kterém jsou pozice pro instalaci  vodičů. Sběrač, který je osazený uhlíky se samostatnými pružinami, pojíždí uvnitř trolejového vedení (nebo u kryté troleje PRODUCTOR z boku). Vícepólové troleje se osvědčily jako hlavní jeřábová trolej, napájecí trolej pro rozvoz betonu v panelárnách, napájení trakčních vozů, přesuven, mycích lávek, kladkostrojů v zinkovnách a všude tam, kde je zapotřebí spolehlivé napájení, ovládání a nebo přenos dat. Trolejové systémy AKAPP jsou výbornou investicí pro dlouhodobě spolehlivé napájení Vašich zařízení.

přehled trolejových systémů

Přehled trolejových systémů firmy AKAPP-STEMMANN A Wabtec Company

MULTICONDUCTOR

je krytá trolej pro univerzální použití v nejsložitějších prostředích a tvarech dráhy. Trolej je tvořená odolným trolejovým pouzdrem a souvislými (nepřerušenými) vodiči v celé délce trolejového vedení. Unikátní systém dilatací trolejového pouzdra a měděných vodičů umožňuje řešit i ty nejsložitější aplikace. Velký sortiment materiálového provedení komponentů předurčuje tento systém pro složitá prostředí, pro tvarově nejsložitější dráhy a v kombinaci s nepřerušeným vodičem je MULTICONDUCTOR předurčen pro nejvyšší spolehlivost a životnost troleje s minimálními náklady na údržbu a servis.

PRODUCTOR

je speciálně vyvinutá trolej pro automatizované sklady. Osvědčený nepřerušený vodič a jedinečný způsob samostatného přítlaku sběrače k pouzdru trolejového vedení a přesný přítlak jednotlivých uhlíků, je zárukou nejvyšší možné spolehlivosti a životnosti systému PRODUCTOR. Nosné kovové pouzdro umožňuje spolehlivou dilataci troleje a snadnou montáž na konstrukci automatizovaného skladu.

4-DUCTOR

je trolej vycházející ze systému MULTICONDUCTOR s nepřerušenými vodiči a shodnými komponenty. Krytá trolej 4-ductor je koncipována jako levná varianta troleje se souvislým vodičem a s ověřeným systémem standardního sběrače pro vysokou životnost a spolehlivost celého trolejového vedení.

CLICK-DUCTOR

je krytá trolej se spojovanými vodči a s unikátním systémem spojek bez nutnosti nářadí. Spoj se provede zaCLICKnutím spojky a krytu spoje bez použití nářadí. Trolejové vedení je v provedení pouzder ze systému MULTICONDUCTOR a nebo 4-ductor. Kolečka sběračů jsou nahrazená kluzným vedením s vysokou žitotností. Převážná většina ostatních komponentů je shodná se systémy troleji AKAPP.

SACL

kompaktní trolej s vysoce kvalitním hliníkovým pouzdrem předurčuje tento systém pro aplikace s vysokými tepelnými a mechanickými nároky. Tento prostorově úsporný systém zajišťuje vysokou bezpečnost díky jednotlivým izolátorům. Lehké a kompaktní hliníkové profily nabízejí vysokou ochranu proti náhodnému dotyku. Prefabrikované komponenty umožňují snadnou instalaci celého trolejového vedení.

SCL

krytá trolej SCL je vyrobená z odolného plastu a vyznačuje se kompaktními rozměry, lehkostí a vysokou tuhostí.

Trolej SCL je plně kompaktabilní s jeřábovým vedením Demag DCL a DCL-Pro.